İstanbul Doğa Gezileri ve Turları

İstanbul Doğa Gezileri

İstanbul Çatalca’da bulunan Yalıköy eski bir Rum balıkçı köyü. On iki kilometrelik sahile sahip olan bölgenin eski adı Podima. Karadeniz kıyısındaki ormanları, gölleri, mesire alanları, ve diğer doğal zenginlikleri ile doğa severlerin ilk adresi. Yalıköy yüz metre genişliğinde, on iki kilometre uzunluğundaki  kumsala ev sahipliği yapıyor. Yalıköy sahilinde sadece birkaç adet lokanta ve otel dışında turistlik bir yer bulunmuyor. ( PodiMass Otel ve Restaurant )

Muazzam bir sahilin sizleri beklediği Yalıköy, konuklarına huzurlu vakitler geçirebilme imkanı sağlıyor. Ayrıca köyle bulunan suyun klor seviyesinin 0 olması nedeniyle köyden ayrılan ziyaretçilerin litrelerce su almasına neden oluyor. Köyün sakin ve sessiz olması nedeniyle birçok ünlünün evi yer alıyor. Çok sayıda Rum vatandaşın bulunduğu köyde, mangal yapılabilecek özel mekanlar da mevcut durumda.  Harika kamp alanlarının yer aldığı köyde, spor alanları da bulunuyor.  Yalıköy’de tarihi bir kale ve iki doğal mağara bulunuyor. Sanatsever tatilcilerin hem keyifli bir tatil geçirecekleri hem de tarihle iç içe olacak bir yer olan Yalıköy ziyaretçilerini bekliyor.

Doğa Turları

İstanbul kamping alarak misafirlerimiz için periyodik bir şekilde doğa turları ve doğa gezileri düzenlemekteyiz.

Podimass Hotel ile birlikte yürüttüğümüz bu günübirlik turların içinde ATV turları ve Yamaç Paraşütü gibi etkinliklerde bulunmaktadır.

Yorum Yazın